Magazin

Kövesd velünk a technológiai újdonságokat!

Gamer PC: ha komolyat szeretnél az szakértelmet kíván

gamer pc

[vc_row][vc_column][vc_column_text]A legújabb, szinte élethű grafikával felvértezett számítógépes játékok bivalyerős gamer PC-t igényelnek. Nem elég egy jó hardver kombináció, ha a játékhoz és az igényeidhez szabva a legjobb gamer PC-t szeretnéd összerakni akkor nagyon alapos tervezésre és szakszerű szerelésre lesz szükséged.

Egy brutál jó gamer PC egy vagyon… Sajnos ez tény. Mi azonban tudunk mutatni olyan megbízható, szakembereink által összerakott, felújított gamer PC-ket, amik szinte csak árban maradnak el az új gamer gépektől.

Vannak kedvenc játékaid, de egyik sem megy igazán a jelenlegi gépeden? Netán megvan, mit játszanál, de nincs még hozzá eszközöd? Az első és legfontosabb kérdés, hogy melyik PC-t vedd meg. Nem egyszerű a kérdés, a válasz sem az, de olvasd végig a cikkünket, majd ha továbbra is bizonytalan vagy, vedd fel velünk a kapcsolatot, segítünk megtalálni a legjobb konfigurációt a legjobb áron!

Egy okosan, hozzáértőn összerakott gamer PC teljesítményben simán felveheti a versenyt egy asztali konzollal, és akár olcsóbb is lehet. Ezeken felül több lehetőséget biztosít, mint egy konzol. A PC-k nagy előnye, hogy teljesen egyedi igényekre szabhatók. A másik, nem elhanyagolható pozitívum, hogy a gamer PC-khez olcsóbban lehet játékot venni, akár dobozos, akár digitális változatban. Persze senkit nem akarunk lebeszélni a konzolokról, ez most nem egy KONZOL VS GAMER PC témájú írás, a mi álláspontunk, hogy konzol ÉS gamer PC is legyen, de nyilván azért ez anyagilag megterhelő.

A játékélmény jó gépet kíván, avagy mitől gamer a gamer

Aki épített már PC-t, netán gamer PC-t, az tudja, hogy olyan ez, mint a legózás. A különbség az, hogy ott használati utasítás is jár a készletek mellé, és kevésbé törékenyek az egyes elemek. De milyen elemek is teszik a PC-t gamer PC-vé? Egy gamer gépet az tesz azzá, hogy a szoftveres környezetnek előírt minimum követelményeknek többszörösen megfelelő hardverekkel rendelkezik. A hardvereknek gondosan összeválogatottnak kell lenniük, nem elég, ha csak fizikailag és/vagy szoftveresen összeillenek.

Egy PC építéséhez szükséged van legalább egy alaplapra, egy CPU-ra, egy GPU-ra, némi RAM-ra, egy háttértárra, egy tápegységre és egy házra. Az alaplap kiválasztása az első lépés, ugyanis ez határozza meg a további elemeket, legfőképp, hogy milyen processzort szeretnénk a gépbe pakolni. Az alaplap a kényelmi funkcióktól és a csatlakozófelületektől függően lehet egészen olcsó vagy méregdrága. Az alaplap választása behatárolja a memóriát, a processzort és a videókártyát, vagyis a gamer PC-k legfontosabb komponenseit.

Amikor mindent kiválasztottunk, és már a hűtést is megoldottuk, még hátravan a monitor, az egér és a billentyűzet kiválasztása. Monitor esetén a legfontosabb jellemzők:
– képfrissítés (minél magasabb annál jobb, általában 144 Hz-től beszélünk gamer kategóriáról)
– válaszidő (minél kisebb annál jobb, 1-2 ms az ideális gamer kategóriában)
– felbontás (az 1080p fullHD a standard, de már az 1440p is bőven elérhető, azonban a 2160p vagyis a 4K az igazán komoly szint)
Az egér kiválasztásának 2 fő szempontja az érzékenység és a gombok száma, hiszen egy online küzdelem során ez döntő lehet. A billentyűzet esetében jó, ha minél több gomb programozható és egyszerre több lenyomást is tud érzékelni.
A hangrendszer pedig már tényleg csak hab a tortán, ez már nem játszik be a teljesítménybe, azonban érdemes megjegyezni, hogy egy igazán jó 7.1-es gamer headset jól jöhet ha meg kell hallani az ellenfél lépéseinek zaját.

A megfelelő gamer PC összerakása, avagy a mérlegelés szempontjai

Ha nem építettél még, és nem is szándékozol, ezért előre összeállított gamer PC-t választanál, adunk néhány támpontot, mire figyelj vásárlás előtt. Az első és legfontosabb, hogy tudd, milyen célra akarod használni.

Lényeges, hogy megválaszold ezeket a kérdéseket:

  • csak egy vagy több játékra is használnád?
  • milyen játékokról van szó?
  • grafikailag igényes szoftverre használnád?
  • jövőbiztos PC-t akarsz, amely még évekig képes a csúcskategóriás grafikára?
  • a játékokon kívül mást is szeretnél csinálni a számítógépen, pl. streamelni, dolgozni stb?
  • gyakran utazol, szeretnél útközben is játszani, vagy csak otthon ülve használnád?

És nem utolsósorban arra a kérdésre is választ kell adnod, milyen összeget tudsz szánni a számítógépre.

Ha az olvasottak alapján esetleg még mindig bizonytalan vagy, esetleg nem találod az igényeid szerinti konfigurációt, vedd fel velünk a kapcsolatot, és megtaláljuk számodra az ideális modellt![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Lépj velünk kapcsolatba!

Írj nekünk és kollégáink a lehető leghamarabb válaszolnak!