Magazin

Kövesd velünk a technológiai újdonságokat!

Hogyan vásároljunk számítógépet?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Tisztába rakjuk a lehetőségeket és adunk néhány tippet és tanácsot, hogy hogyan is vásároljunk okosan és költséghatékonyan számítógépet.

Napjainkban, mikor számítógép vásárlás elé állunk igencsak elbizonytalanodunk. Ez nem véletlen, hiszen egy számítógép tucatnyi hardver kombinációjából tevődik össze. Ezen hardvereknek választéka pedig hatalmas, már-már végtelen, a döntés pedig egyre nehezebb, hiszen a gyártók sorban fejlesztenek ki újabbnál újabb technológiákat, mely még jobban megnehezíti a döntésünket számítógép vásárláskor.

Legtöbbször nem a pénztárcánk mélysége az, mely megszabja a számítógép vásárlási projektünk büdzséjét, hanem a cél, melyre használni szeretnénk eszközünket. Ezen összeg mérete is igencsak változó. Míg egy irodai, otthoni használatra szánt számítógép megvan 100 ezer Forint alatt, addig egy erős, játékra vagy audiovizuális munkára tervezett számítógép elérheti a 300-400 ezer Forintot, és ilyen nagy összegeknél nagyon nem mindegy, hogy mit kapunk.

Az ember azt gondolná, hogy mikor ilyen nagy összegekről van szó, akkor rosszat nem kaphatunk, de a számítástechnika ezen ágán ez az egyik legnagyobb tévedés. Ahogyan kaphatunk olcsón kiváló számítógépet, úgy kaphatunk nagyon drágán egy használhatatlan „vackot”. Ennek az oka pedig megint a használat célja, hiszen ha játszani szeretnénk és egy méregdrága tervező munkára szabott gépünk van, nem kifejezetten érjük el azt a komfortot játékok terén, mint ahogy egy helyesen összeválogatott számítógéppel ugyan abban az árban.

Vásárlás előtt, mikor eldöntöttük, hogy mire szeretnénk használni a leendő vasat, nincs más dolgunk, mint nagyjából belőni egy ár kategóriát, melyben mi meg szeretnénk valósítani a vásárlást. Ez nem véletlen, hiszen minden kategória szintekre tagolódik. Ahogyan a játékra hegyezett számítógépeknél is van a belépő(kezdő) szinttől kezdve közép és felső szint, úgy egy irodai és munkára kiélezett számítógépnél is vannak különböző szintek.

Az irodai, otthoni használatra készített számítógép

Ezek a legolcsóbb darabok, hiszen nincs szükség magas grafikai számításokra, a legnagyobb igénybevétel általában egy film lejátszása, vagy internetes videók megtekintése, így viszonylag olcsón kijöhetünk a vásárlásból, 60-100ezer Forint között mozog egy ilyen darab.

Játékra kihegyezett számítógép

Itt már alaposan a zsebünkbe kell nyúlnunk, hiszen a játékok komoly grafikai számításokat igényelnek, így itt már erősebb hardverekre lesz szükség. Nagy átlagban 120 és 350ezer Forint között állítható össze egy ilyen gép, igényektől függően. Lentebb nem igazán, feljebb viszont annál inkább mehetünk árban, bár az már az extrém kategória.

Munkára tervezett számítógép

Ezek többnyire drága számítógépek, hiszen nem csak magas teljesítményre, hanem magas rendelkezésre állásra, továbbá tartós hardverekre van szükség. Ezeket a gépeket a lehető leggördülékenyebb munkára tervezik, így a minőséget igencsak meg kell fizetnünk. Iparágtól függően az áruk 200ezer Forinttól egészen akár a 600-800 ezer forintig kiterjedhet, de ahogy mondani szokás, határ a csillagos ég.

Rakjuk össze saját kézzel, vagy keressünk szakembert?

Ez a téma már elég régóta vitatott, de könnyen beláthatjuk, hogy tudás hiányában szükségünk lesz egy szakemberre, ha pedig tudásunk elegendő ehhez, akkor nincs is nagyobb móka, mint az új komponensekből egy számítógépet építeni. Természetesen a hozzáértők sem tudják mindig tökéletesen, hogy mi a jó, mi a legjobb választás, így igazán jól jöhet egy szakember, aki segít legalább a komponensek összeválogatásában, hiszen nyilván azt szeretnénk, hogy a pénzünkből a lehető legjobb, legnagyobb teljesítményt préseljük ki. Szerencsére az üzletünkben tisztában vagyunk a mai hardverek teljesítmény viszonyaival, így könnyedén tudunk számítógép vásárlási, fejlesztési tanácsokkal szolgálni teljesen díjmentesen, ha pedig valaki nem  biztos a képességeiben, jó döntés lehet ha szakemberre bízza leendő számítógépe összerakását.


A Cikket írta:
Tóth Ádám (programozó, hardver teszter)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Lépj velünk kapcsolatba!

Írj nekünk és kollégáink a lehető leghamarabb válaszolnak!