Az FSP bejelentette legújabb felsőkategóriás számítógépházait, a CMT350, CMT310 és CST311 modelleket, melyek a legújabb PC-k teljesítmény- és hűtési igényeit igyekeznek kielégíteni. Az új házak feketére festett acélból készültek és edzett üveg oldallapot kaptak, hogy a belső szerkezet és az RGB LED fény látható lehessen. A kompakt méretek ellenére mindhárom gépház két USB 3.0 porttal rendelkezik és vízhűtés beszerelésére is fel lettek készítve. Az edzett üveg oldallapok sínes rögzítése megkönnyíti a szerelést és a karbantartást.
A CMT350 egy midi-torony számítógépház, melynek belsejében bőséges hely van az alkatrészek számára. Radiátorok terén akár 360 mm-es méret is támogatott. A CMT350 hátsó, RGB világítással rendelkező ventilátora címezhető LED-eket kapott és kompatibilis az ASUS Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion és MSI Mystic Light rendszerekkel. A ház két porszűrőt kapott annak érdekében, hogy a belső tiszta maradjon. A ház a szabványos ATX alaplapok mellett a mini-ITX és microATX méretű lapokat is támogatja, egy slotos bővítőkártyából pedig hetet szerelhetünk be a házba. Ami az adattárolást illeti, két darab 3,5 hüvelykes és két darab 2,5 hüvelykes merevlemez számára van hely.
A CST310 és CST311 két kompakt microATX kompatibilis számítógépház, melyek a kis méret ellenére nagy kompatibilitással rendelkeznek. Ez egy akár 375 mm hosszú grafikus kártyát jelent, emellett léghűtéses processzorhűtőből 163 mm a maximálisan megengedett magasság. Azok száméra, akik folyadékhűtésekben gondolkodnak, jó hír, hogy megengedett a 240 mm-es radiátor beszerelése.
A differencia a két ház között az RGB világításban rejlik. A CST 310 két darab normál 120 mm-es előlapi és egy 120 mm-es hátlapi ARGB világítással szerelt ventilátort kapott. Ezen felül az előlapi rész egy RGB LED sávot kapott. Ezzel szemben a CST311 ugyanezt a külsőt kínálja, de egy egyszerűbb változatban, RGB világítás nélkül.
Mindkét ház négy PCIe bővítőkártyát képes befogadni, ezen felül két 3,5 hüvelykes, vagy három 2,5 hüvelykes meghajtó száméra van hely.
A cikket írta a rendszerigeny.hu csapata