Magazin

Kövesd velünk a technológiai újdonságokat!

Kipróbáltuk a TCL kedvező árú hangprojektorát – TCL S55H teszt

A TCL nemrégiben bemutatta multifunkciós hangprojektorait, annak érdekében, hogy a nyár sporteseményeit élménygazdag környezetben nézhessük végig. A gyártó piacra dobta 2 csatornás TCL S45H hangprojektorát, valamint 2.1 csatornás TCL S55H megoldását, melyek közül utóbbit szeretnénk egy rövid tesztben bemutatni. 

A TCL S55H egy 2.1-es hangprojektor, ami azt jelenit, hogy a magas hangokért felelős egység mellett egy magassugárzót is kapunk, melyek ebben az esetben kimondottan megfogó külsőt kaptak, dark titanium fantázianévre hallgató színvilággal.  

A mélysugárzó egy 195 x 195 x 320 mm-es méretekkel rendelkező „doboz”, melyet szemből nézve nem nagyon lehet beazonosítasni, hisz sem a membránt, sem a légbeömlőt nem látjuk. A mélynyomó felülete szálcsiszolt fém beütését kelti, ami minőségérzetet ad, tetejént pedig visszafogott méretben a TCL logóját láthatjuk. 

Az élek lekerekítettek, ami nagyon szép külsőt varázsol a „doboznak”. Ha megfordítjuk a mélynyomót, láthatjuk a légbeömlőt, mely alatt találjuk a bluetooth párosításért felelős gombot, valamint a hálózathoz csatlakozásra alkalmas dugalljt. 

A mélynyomó alján bukkanunk rá a membránra, mely a gumiborítással ellátott – a hangzás érdekében a szokottnál magasabb – lábak között helyezkedik el. Ez az egség 70W-os teljesítménnyel rendelkezik.

A fő egység egy 60 x 98 x 810 mm-es méretű kivitel, ami a mélyládához hasonló burkolatot kapott, a szélen lekerekített élekkel. Ahogy a méretekből is látható, nem csak széles a TCL S55H fő egysége, de elég mély is, ami erőt sugároz magából, természetesen a hangon kívül. 

Az elülső rész teljes egészében megkapta a perforált hangszóró borítást, mely alatt kapott helyet a 2 db 20W-os hangszóró, amelyek a két, egymástól függetlenül működő visszhangkamerának köszönhetően nagy hanghűségű hangzást biztosítanak, ami egy 50W-os mélynyomónak megfelelő basszusélményt képes nyújtani.   

A felső részen, középen elhelyezve találjuk az érintőgombokat, melyek a hangerőszabályzásért , bluetooth kapcsolatért felelnek. Ezen keresztük tudjuk az eszközt be és kikapcsolni, valamint a bemenetek között is itt tudunk váltani. Ez annyit jelent, hogy módunkban áll HDMI eARC, Optikai , AUX, USB és Bluetooth között változtatni, annak megfelelően, milyen csatlakozást igénylünk. Az érintőgombok felett találunk egy LED háttérvilágítással ellátott sávot, ami több szempontból is érdekes megoldás. Elöször is színkódolva vannak a bemenetek, így nem csak mondja az eszköz, milyen csatlakozási módban vagyunk, de eltérő színekkel is mutatja azokat. A hangerő szabályázását és a mély-magas beállítások állapotát is fehér színű LED fény jelzi attól függően, alacsony, vagy magas beállításon vagyunk.

A felső rész jobb oldalán ismételten visszafogott méretben a TCL logója kapott helyet, ami azt is jelenti, hogy a gyártó nem cicomázta tele a terméket, egy minimalista dizájnt alkotott meg, ami szerintem nagyon jó.

Ha megfordítjuk a TCL S55H-t, akkor láthatjuk, hogy egy bemélyedésben várnak ránk a csatlakozók. A tápellátásért felelős kétpólusú csatlakozó mellett találunk AUX kimenetet, HDMI 2.1 eARC kimenetet, Optikai csatlakozót és USB 2.0 portot. Itt meg kell jegyezni, hogy az eARC port használatának feltétele a kompatibilis televízió – a Titti Coral fantázianevű TV és hangrendszer hangszóróinak eggyüttműködése – , így ilyen tekintetben érdemes felnézni a gyártó oldalára. Az USB 2.0 porton keresztül hallgathatunk zenéket, pontosabban MP3, WAV, FLAC és WMA kiterjesztésű hangfájlokat SBC kodek támogatással. 

A vezeték nélküli kommunkációt Bluetooth szolgáltatja, ami ebben az esetben 5.3-as technológián alapul. Ez a Bluetooh kapcsolat felel a mélyládával való kommunikációért, valamint a külső eszközökről érkező zenelejátszásért és TCL HOME működtetéséért.  

Persze nem minden esetben tehető a magassugárzó a televízió alá, hisz egyre gyakrabban találjuk őket a falon, főleg a méretesebb modelleket. A hátoldalon találunk egy egy nyílást, melynek segítségével a hangszórót a mellékelt fali rögzítőkkel falra tudjuk szerelni. 

Ha fejre állítjuk a magassugárzót, akkor láthatjuk, hogy jobb és baloldalt egy méretes tappamcs került elhelyezésre, ami megakadályozza a csúszkálást, valamint az esetleges felesleges rezonanciát is kiküszöböli.  

Tartozékok:

A TCL S55H dobozában találunk két EU-s hálózati kábelt (a fő egységhez és a mélyláda tápellátásához), egy használati útmutatót, egy papítta nyomtatott „centit”, melyet a falra szereléshez használhatunk, egy kis készletet a falra szereléshez, valamint nem maradhatott ki a távirányító a mellékelt elemekkel sem. Amit hiányolunk, az az optikai kábel és HDMI kábel párosának hiánya.  

A mellékelt távirányító már-már egy TV-hez használatos távitányító méretére hajazó darab, amire szükség is van, hisz sok-sok funkciót tartalmaz, emellett nagyon ergonómikus is. Az USB-s lejátszás miatt a hangerószabályzót kiegészítik a zenelejátszó gombok (hangosítás, halkítás, előző szám, következő szám). Bemeneti forrást válthatunk, választhatunk az elmentett AI Sonic profilok között, állíthatunk mély és magas hangzásokat, valamint gombok kombinációival aktiválhatjuk a DTS TruVolume és DTS VirtualX technológiákat. 

A lenti képen a fő egység tetején elhelyezett LED zóna fényei láthatók a kimenetek változtatásakor:

TCL HOME:

Rendelkezésünkre áll egy applikáció, mellyel a bluetooth kompatibilis TCL eszközöket képesek vagyunk telefonon keresztül vezérelni. A kezdőképernyőn lehetőségünk van az eszköz be és kikapcsolására, hangerő állítására, kiválaszthatjuk a bemenetet.

Kiválaszthatjuk , hogy milyen hangzásvilágra van szükségünk, bepakolhatjuk eszközeinket a megfelelő helyiégbe, valamint az AI Sonic beállításait is elvégezhetjük. Az AI Sonic egy nagyon hasznos technológia. Csak oda kell ülnünk a háznak, lakásnak arra a pontjára, ahonnan tévézni szoktunk és le kell futtatnunk a kalibrálást az applikációs segítségvel. Az app a hangszórókból kijővő hangok segítségével beállítja a megfelelő hangzást. 

Összegzés:

A TCL S55H minden kétség nélkül egy remek darab, nem csak kiváltja a televíziók sokszor gyenge minőségű hangzását, de tényleg az otthomunkba hozza a sportesemények hangulatát, a kommentátor izgatottságát, a szurkolók moraját, filmnézésokor pedig teljes moziélményt nyújt. A 220W-os maximális teljesítmény valóban izmos egy otthoni környzezetben, melyet megtámogatnak a TCL itt alkamaztott élményt nyújtó technológiái, mint az AI Sonic, Dolby Atmos, DTS Virtual SoundX, valamint az eARC-on keresztül kiaknázható Tutti Coral. A dizájn is megfogó, melynek köszönhetően a TCL S55H bármilyen otthoni környzetbe beleillik, sőt dob az összképen. A TCL S55H már beszerezhető 65-70 ezer forint körüli áron. 

A tesztet készítette a rendszerigény csapata

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Lépj velünk kapcsolatba!

Írj nekünk és kollégáink a lehető leghamarabb válaszolnak!